O nas

Fundacja Wolność od Religii została powołana z chęci podejmowania wszelkich działań związanych z informowaniem opinii publicznej w kwestiach dotyczących ateizmu, promowaniem konstytucyjnej zasady rozdziału Kościoła i Państwa, a także zapobiegania praktykom dyskryminacyjnym.

Fundatorami Fundacji jest dwójka ateistów (o nazwisku Wójcik, jednakże jest to typowa zbieżność), która poza codzienną egzystencją tj. życiem zawodowym i rodzinnym, mówiąc kolokwialnie „po godzinach”, postanowiła zrobić coś dla przyśpieszenia zmian w Polsce w zakresie konstytucyjnej zasady rozdziału kościoła i państwa oraz szeroko pojętego racjonalizmu i ateizmu. Zaprosiliśmy do współpracy kilkoro naszych znajomych, również o ateistycznym światopoglądzie i tak w kilkuosobowym zespole staramy się wycisnąć z siebie dość energii do prowadzenia organizacji pozarządowej.  Wiele osób w Polsce wspiera nas swoim wolontariatem za co jesteśmy bardzo wdzięczni.
Podjęliśmy się prowadzenia tego rodzaju organizacji ze szczerych chęci, ze zmęczenia otaczającą nas „religijną” rzeczywistością. Jesteśmy rodzicami. Nasze dzieci spotykają się z dyskryminacją w publicznych przedszkolach i szkołach z powodu nieuczęszczania na lekcje religii. Chcemy to zmieniać, aby następne pokolenia Polaków dojrzewały bez dyskryminacji na jakimkolwiek tle.
Bardzo zależy nam na rozdziale państwa od kościołów. Pragęlibyśmy aby z budżetu naszego kraju nie finansowano działalności Kościołów, aby polska szkoła nie była miejscem, w którym indoktrynuje się młodych Polaków. Nasz sprzeciw budzą zarówno mechanizm finansowania religii jak i brak realnego wyboru fakultatywnych zajęć.

http://jacektabisz.natemat.pl/79063,nie-moge-sie-zgodzic-aby-religia-oddzialywala-na-moje-zycie

http://uwaga.tvn.pl/63581,wideo,409888,polak_ateista,polak_ateista,reportaz.html

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/billboardowy-spor-o-wiare,290312.html

http://www.itvl.pl/news/nie-zabijam-nie-kradne-nie-wierze

http://www.itvl.pl/news/dlaczego-nie-wierze

 Poleć nas:  Add to Facebook Tweet This Add to Delicious Submit to Digg Stumble This

SŁAWNI ATEIŚCI

Test 1

Björk

Kiedy zapytano nas w Islandii, w co wierzymy, dziewiecdziesiąt procent...

Test 1

Katherine Hepburn

Jestem ateistką, dokladnie. Nie sądzę, abysmy mogli wiedzieć cokolwiek ponadto...

Test 1

Tadeusz Kotarbiński

Że prawość, męstwo, dobre serce godne są szacunku a oszukaństwo, głoszenie klamstw...

Test 1

Woody Allen

Nie jestem religijny... Nie rodzimy się żydami, katolikami czy muzułmanami...

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

ARTYKUŁY PRASOWE

MAPA UŻYTKOWNIKÓW